Які добрива використовувати на присадибній ділянці

У нас важкий воєнний час багато українців стали самостійно вирощувати овочі і фрукти для свого харчування. Знову використовуються занедбані дачні ділянки, а дехто змушений був переїхати з міста в село, втративши житло внаслідок дій окупантів. Тому знову актуальне питання, що і як садити на городі, щоб отримати хороший урожай і підтримати родину. Праця на землі – це також хороший антистрес, а особливо, коли надії на чудовий урожай виправдовуються. На жаль, цього добитися неможливо без якісних добрив. Які ж з них обрати?
У сільській місцевості найчастіше користуються гноєм, який у великих кількостях продукують сільськогосподарські тварини. Це справді прекрасне добриво, але ним варто користуватися доволі обережно, свіжий послід курей і відходи свиней, великої рогатої худоби не можна зразу вносити в ґрунт, бо це призведе до зворотного наслідку. Рослини в прямому сенсі згорять від надлишку азоту. Тому гній треба перетворити в перегній, а на це треба час.

добрива


Ще одне непогане добриво – торф, однак ціна його може бути зависока, крім того, не скрізь його можна знайти.
Як же бути тим, кому треба вдобрити землю вже зараз, щоб цього року отримати хороший урожай? Невже прийдеться використовувати хімічні добрива? Звісно, люди, які вирощують овочі для себе, найчастіше бажають, щоб вони були екологічно чисті. Тому застосування продуктів хімічної промисловості для них недопустиме. Чим же їх замінити?
Заміною штучних добрив може стати сучасний продукт, гумат калію, який з успіхом використовується для підживлення рослин і сприяння кращій їх урожайності. Це органічне добриво на основі торфу, однак окрім органіки в ньому присутні необхідні для росту і розвитку рослин мікроелементи. Ще одна беззаперечна перевага цього продукту в тому, що він дуже швидко починає працювати, тому що випускається у рідкому стані. Крім того, купити гумат калію можна у вигляді концентрату, він легко розводиться у необхідних пропорціях. Важливо, що гумат калію можна придбати в тарі невеликого об’єму, наприклад, літр, що важливо для тих споживачів, які не мають великих земельних ділянок.
Це добриво випускає багато виробників, однак перевагу треба віддавати тому продукту, який пройшов сертифікацію і має позитивні відгуки від споживачів. Також треба чітко дотримуватися інструкції до використання, дозувати добриво відповідно до вказівок виробника. Тоді надії на урожай точно справдяться.

Наверх