Полірування фар автомобіля своїми руками

Ділюся власним досвідом як своїми руками відполірувати фари за 60 хвилин. У поліруванні фар зовсім немає нічого складного, виконати його зможе будь-який автовласник із прямими руками. Чому процес займає 60 хвилин, а не 10? Полірую фари за допомогою шуруповерта з насадкою, і дію згідно з вказівками досвідчених полірувальників, які на цій справі зуби з'їли.

Щоб відновити фару, достатньо дотримуватися двох правил: робити все охайно за інструкцією і не поспішати.

 

як своїми руками відполірувати фари за 60 хвилин

 

 

ЗМІСТ

Витратні матеріали

Інструментарій

Покроковий алгоритм полірування фар

Як часто полірувати фари

Що дає полірування фар авто?

 

 

Витратні матеріали та засоби для полірування фар

 

Наждачний папір із зернистістю: 800; 1000; 1200; 1500; 2000; 2500; 3000. Якщо на фарі немає помітних подряпин, лише помутніння і жовтизна, то можна обійтися без шкірки 800 і 1000, і почати шліфування відразу з наждачки1200. Я ж використовував всю вищенаведену зернистість.

 

Наждачний папір з різною зерністістю для шліфування фар

Наждачний папір з різною зерністістю для шліфування фар

 

Паста для полірування фар. Таку пасту краще купувати в авторизованих автомобільних магазинах, додатково не завадить дізнатися відгуки про конкретну полірувальну пасту. Вибирати краще із відомих марок. Я використовую недорогі перевірені польські марки: К2 Lamp Doctor та HS pasta polerska.

 

Полірувальна паста для фар

Полірувальна паста для фар.

 

Малярний скотч. Малярний скотч використовується для обклеювання та захисту кузова навколо фари від випадкового пошкодження ЛКП. Малярний скотч не потрібен, якщо фара демонтована з автомобіля.

 

Малярний скотч для оклеювання країв фари

Малярний скотч для оклеювання країв фари.

 

Шліфувальна насадка-платформа для шуруповерта/дриля. Ця насадка є обов'язковою при використанні шуруповерта. На насадку кріпляться наждачний папір та поролонова насадка (губка) для полірування.

 

Насадка-наконечник для шурупокрута і поролонова губка

Насадка-наконечник для шурупокрута і поролонова губка.

 

Вода. Потрібна буде пляшка з водою або інша ємність. Я використав ручний розпилювач. На 1 фару було витрачено близько 1,5 л води.

 

Розпилювач рідини

Розпилювач рідини.

 

Папір серветки, мікрофібра, захисні окуляри, одноразові рукавички. Це все на ваш розсуд.

 

Готовий набір для полірування фар машини

Готовий набір для полірування фар машини.

 

До речі, можна купити як готовий набір для полірування фар, так і все по окремості.

 

Інструменти для полірування фар

 

Шліфування фар за допомогою шурупокрута

Шліфування фар за допомогою шурупокрута.

 

З інструментів я використовував акумуляторний шуруповерт в основному в режимі шуруповерта (технічні характеристики: 400 обертів у режимі шуруповерта, 1400 обертів у режимі дриля). Чому шуруповерт? Дві причини. По-перше, акумуляторний шуруповерт вже маю в господарстві, а по-друге, електродриль не підходить, тому що немає можливості підключити її до електромережі (на вулиці немає розетки). Перед шліфуванням не завадить зарядити акумулятор шуруповерта, а якщо є запасний, то краще взяти з собою.

 

Як альтернативу можна використовувати електродриль із регуляцією оборотів. Важливе правило шліфування фар - шліфування на малих обертах, до 500-900 обертів на хвилину. Те саме стосується і болгарки.

 

Полірування за допомогою шліфмашинки

Полірування за допомогою шліфмашинки.

 

Найефективніший інструмент для шліфування фар, звичайно ж, це спеціальна шліфувальна машинка для полірування фар автомобіля. Орбітальні або ексцентрикові шліфувальні машини - найефективніші, зручні та продуктивні з усіх електроінструментів для полірування фар авто. Принцип їх роботи полягає в тому, що робоча підошва робить коливання одночасно з провертанням навколо осі. Тобто шліфування виконується одночасно в двох площинах, що забезпечує високу продуктивність.

 

Шліфування фар власноруч за допомогою наждачного паперу

Шліфування фар власноруч за допомогою наждачного паперу.

 

Відшліфувати та відполірувати фари можна навіть без застосування будь-яких інструментів, просто виконуючи це власними руками. Істотним недоліком цього є той факт, що на полірування фар піде в рази більше часу. Найбільше нервів та часу знадобиться при шліфуванні фар. Хоча якщо ви нікуди не поспішайте, і за натурою флегматик, процес полірування може навіть принести моральне задоволення.

 

Варто пам'ятати, що не обов'язково купувати по першій необхідності електроінструмент для полірування, його можна запозичити у друга або взяти в оренду.

 

Кожен полірувальник-початківець сам у праві вибрати зручний саме для нього інструмент.

 

Покроковий алгоритм полірування автомобільної фари

 

Поліровка фар проводилася на Мазді 3. Зовнішній матеріал фари – пластик. А це означає, що важливо його не перегріти у процесі шліфування. Для цього використовуємо електроінструмент з оборотами не більше 500-900 об/хв, з частим поливанням водою.

 

Крок 1. Миття фари.

 

Насамперед потрібно помити фари.

 

Крок 2. Обклеювання країв фари.

 

Спеціальним малярним скотчем необхідно обклеїти фару так, щоб унеможливити від випадкового пошкодження лакофарбового покриття кузова.

 

обклеїти фару

Оклеєна по краям фара.

 

Крок 3. Шліфування.

 

Роботу необхідно проводити за стабільної погоди, і так щоб сонце не світило на фари. Краще працювати в тіні, у безвітряний день.

 

Отже, ми маємо повний набір наждакового паперу у такій градації: 800; 1000; 1200; 1500; 2000; 2500; 3000. Усього виходить 7 дисків наждачки. Праця с кожним диском займає 4-5 хвилин.

 

Як інструмент використано акумуляторний шуруповерт 400 об/хв (пам'ятайте про максимально допустиму кількість обертів 500-900 об/хв). Із заміною кожного наждакового паперу чергувати рухи шліфування, зліва направо, міняємо на знизу вгору та назад. Нижче докладно описано.

 

Шліфування фари за допомогою шурупокрута

Шліфування фари за допомогою шурупокрута.

 

Важливо! У процесі полірування наждачним папером не забувайте поливати водою фару. По-перше, для змивання залишків пластику фари, по-друге, для того, щоб поверхня фари не перегрівалася. Фара завжди повинна бути мокрою, не сухою!

 

Напрямок рухів при шліфуванні фар для кожної зернистості наждачки

 

  1. Наждак 800. З цієї шкурки починаємо процес шліфування фар. Напрямок рухів полірування зліва – направо і назад, тобто у горизонтальній площині. Ця градація наждачки прибирає значні потертості фари, наприклад, подряпини.
  2. Наждак 1000. Напрямок рухів полірування знизу-вгору і назад, тобто у вертикальній площині. Фара стає ще каламутнішою? Не бійтеся, так має бути.
  3. Наждак 1200. Напрямок рухів полірування зліва – направо і назад, тобто у горизонтальній площині.
  4. Наждак 1500. Напрямок рухів полірування знизу-вгору і назад, тобто у вертикальній площині.
  5. Наждак 2000. Напрямок рухів полірування зліва – направо і назад, тобто у горизонтальній площині. З цієї зернистості почнеться прозорість фари, матовість і туманність фари почне поступово зникати.
  6. Наждак 2500. Напрямок рухів полірування знизу-вгору і назад, тобто у вертикальній площині.
  7. Наждак 3000. Фінішна шкірка. Напрямок рухів полірування зліва – направо і назад, тобто у горизонтальній площині.

 

Крок 4. Миття фари.

 

Добре миємо фару і протираємо насухо або чекаємо поки сама висохне.

 

Крок 5. Полірування фари.

 

Монтуємо на шуруповерт поролонову насадку. Накладаємо трохи полірувальної пасти на губку. Шліфуємо на низьких оборотах 600-800 об/хв. Напрямок рухів полірувальною губкою виконуємо лише зліва – направо і назад, тобто горизонтально. Кожні 1-1,5 хвилини додаємо трохи полірувальної пасти на губку. Весь час полірування складає 4-5 хвилин. У другій половині полірування, так би мовити на завершальній частині, можна збільшити частоту обертів до 1100-1600, причому знизити тиск на губку до мінімуму.

 

Полірування фари акумуляторним шурупокрутом

Полірування фари акумуляторним шурупокрутом.

 

Крок 6. Миття фари.

 

Миємо фару і протираємо насухо мікрофіброю.

 

Крок 7. Захист від ультрафіолету.

 

За бажанням на ваш розсуд. Після полірування фар я застосував спеціальну пасту для захисту від ультрафіолетового випромінювання фар. З тієї причини, що машина завжди стоїть під відкритим небом, вважаю, що буде не зайвим додатковий захист від УФ-променів. Наносимо пасту на поверхню фари, розмазуємо рівномірно по всій фарі за допомогою пензлика або просто пальцем. Чекаємо 10 хвилин, щоб паста проникла у фару. Потім витираємо залишки пасти за допомогою ватніх дисків (такі собі ватні диски для зняття макіяжу). Мити фару в кінці немає потреби, вистачить добре протерти ватніми дисками.

 

Результат полірування фар

 

до і після результат полірування фар мазда 3

До полірування - ліве фото, після - праве.

мазда 3. до і після результат полірування фар

Фара на фото зліва - до, фара зправа - після полірування.

Поліровка фар на інших машинах

 

до і після результат полірування фар

до і після результат полірування фар

до і після результат полірування фар 

Як часто полірувати фари

 

Полірувати автомобільні фари рекомендується 1 раз на рік. Рідше полірувати фари можуть автомобілісти, які купили новий автомобіль, і відповідно мають абсолютно нові фари. А також ті автовласники, які машину зберігають у гаражі чи підземному паркінгу та рідко використовують автомобіль. І навпаки, помутніння, вигоряння фар частіше відбувається, коли машина стоїть цілий рік просто неба, або водій часто експлуатує автомобіль.

 

Деякі горе-фахівці прив'язуються до пробігу, тобто наголошують, що полірувати фари потрібно кожні 50 тис. км, що є не дуже правильним підходом, оскільки зовсім не враховуються інші негативні фактори.

 

Тому, щоб відповісти на питання, коли полірувати фари, достатньо поглянути на фари та оцінити їх стан. Тобто кожен автовласник має самостійно приймати рішення про відновлення фар. На крайній випадок можна звернутися до фахівців на автосервісі за оцінкою стану фар вашої автівки.

 

 

Що дає полірування фар авто?

 

Полірування позбавить фару тріщин, подряпин, замутненості, жовтизни.

 

Після полірування фара краще світить, авто краще помітно для інших учасників дорожнього руху, вам краще стає видно дорогу за кермом. Додатковим бонусом можна вважати естетичний візуальний ефект.

 

Інакше кажучи, полірування фар призводить до підвищення безпеки на дорозі.

Наверх