5 помилок ландшафтного дизайну

Уміння перетворювати все довкола себе в квітучий сад – це одна з найважливіших характеристик українців. Навіть невеликі клаптики землі у нас звикли використовувати по повній, де не садять городину, там сіють квіти. Але сучасні господарі присадибних ділянок все частіше відмовляються від городів на користь доглянутого саду, піддавшись новомодним віянням і роблячи ландшафтний дизайн. Часто проект готується самотужки, без врахування особливостей ділянки і архітектурних особливостей садиби. Ще у гонитві за новітніми тенденціями і модою наші люди передають куті меду, що перетворює місце навколо будинку у страшний кітч. Які помилки в оформленні найчастіше роблять?

ландшафтний дизайн


1 помилка
Еклектичний дизайн, тобто поєднання на невеликій ділянці без всякого узгодження елементів різних стилів. Звісно, можна так робити, якщо зонувати частини саду, облаштовуючи куточки в японському стилі, європейському чи середземноморському. Це виглядає непогано тільки тоді, коли все знаходиться на своєму місці, а не розміщується поруч.
2 помилка
Перевантаження простору різними деталями, а ще гірше – рослинами. Людина, яка потрапляє у садовий відділ супермаркету чи у розплідник дерев, хоче все і зразу, тому накуплює рослини бездумно і безладно. Тому і її ділянка з часом виглядає, як шкілка для вирощування саджанців.
3 помилка
Не враховуються особливості ділянки, її розташування у просторі відносно сторін світу, освітленість, доступ до води. Ще не робиться аналіз ґрунту, тому рослини не приживаються або не розвиваються правильно. Через особливості землі можуть руйнуватися доріжки, а штучні водойми замулюються і виглядають як болотця.

ландшафтний дизайн


4 помилка
Неправильний догляд за елементами дизайну і рослинами, особливо, якщо вони рідкісні чи екзотичні. Якщо немає змоги чи знань, то краще не садити ті види, які потребують специфічного догляду.
5 помилка
Вона має своє формулювання «я все зроблю сам». Створення проекту облаштування присадибної ділянки вимагає спеціальних знань, навіть якщо перечитати все, що є в інтернеті з цього приводу, буде бракувати досвіду. Тому краще не витрачати зайві сили і кошти, у будь-якому випадку ландшафтний дизайнер все зробить набагато краще. І коштуватиме це не більше за витрати без нього, бо не прийдеться платити за численні помилки і прорахунки.
Звісно, це далеко не всі помилки у облаштуванні подвір’я і саду, але якщо хоч їх уникнути, то довкілля буде виглядати набагато привабливішим.

Наверх