Підготовка автомобіля до подорожі під час відпустки

Автомобілі просто відмінно підходять для відпочинку - ніщо інше не зможе дати вам таку гнучкість, якщо в останню хвилину доведеться змінювати плани, і можливості відкриття нових маршрутів, щоб ви могли повною мірою насолодитися обраним місцем. Говорячи про багажі, ваш власний автомобіль завжди буде краще, ніж літак або автобус. Проте, в поїздці на своєму автомобілі є певні недоліки. Ця стаття допоможе вам підготуватися до всіх можливих випадків.
Незалежність означає відповідальність не тільки за безпеку кожного, хто буде знаходитися в автомобілі, але і за загальну організацію відпустки. Якщо під час подорожі трапиться поломка, яку ви повинні були передбачити (і запобігти), і ви втратите тиждень відпустки через ремонт, пасажири матимуть повне право перетворити ваше життя на справжнє пекло.

Підготовка автомобіля

Але таке трапляється. Існує велика різниця між, приблизно, 1000 км, які ви в середньому проїжджаєте кожен місяць, і 4000-5000 км, які робите під час відпустки, і ваш автомобіль, швидше за все, це помітить. Тому до початку подорожі вам потрібно належним чином подбати про машину, і краще за все це почати приблизно за місяць до подорожі. Чому? Тому що, якщо з'ясовується, що необхідний капітальний ремонт, а ремонтна майстерня зайнята, або що потрібен час для замовлення деталей, у вас все одно буде достатньо часу.
Які елементи необхідно перевірити при підготовці автомобіля до поїздки у відпустку? Пропонуємо корисний список.
Підготовка автомобіля до подорожі під час відпустки.
Моторне масло
Замініть масло і фільтри, переконайтеся, що масло підходить для двигуна (це можна перевірити в керівництві по експлуатації автомобіля або навіть на веб-сайті виробника). Ретельно перевірте автомобіль на наявність витоків масла. Під час поїздки за кордон перевіряйте рівень масла кожні 1000 км.
Повітряні фільтри двигуна і салону
Замініть повітряні фільтри двигуна і салону. Вони коштують недорого, заміна не займає багато часу, а ви отримуєте відносний спокій.
Рідини
Перш ніж вирушити в подорож, перевірте рівень охолоджуючої рідини, гальмівної рідини і рідини рульового управління з підсилювачем. Попросіть свого механіка перевірити, чи зберігають рідини свої властивості. Знову ж таки, їх заміна буде коштувати не дуже дорого, але ваш автомобіль виразно буде працювати краще. Не забувайте і про заповнення ємності для чищення скла. Майте з собою запаси кожної рідини, які ви зможете використовувати в разі витоку.
Кондиціювання повітря
Подорож в більш жаркі країни приємно тільки в тому випадку, якщо ваш кондиціонер справно працює. Для того, щоб він добре працював, вам потрібно тримати його герметичним і наповненим холодоагентом. При обслуговуванні вашого автомобіля витратьте трохи грошей на видалення цвілі з кондиціонера. Вся процедура, включаючи видалення цвілі, не займе більше години. Вона, безумовно, не приведе вас до банкрутства, але поїздку в жарку погоду зробить більш здоровою і приємною.
Гальма, підвіска, колеса, шини
В автосервісі попросіть перевірити стан коліс, гальм і підвіски. Якщо фахівці помітять щось підозріле, відремонтуйте перш ніж відправитися у відпустку. Гальма і підвіска є ключем до безпеки пасажирів. При можливості змініть шини, особливо якщо їх стан підказує, що вони, можливо, не переживуть поїздку. Адже ви зовсім не палко бажаєте міняти колесо за кордоном і шукати магазин вулканізації посередині «країни ніде».
Акумулятор і фари
Якщо минула зима зменшила вашу віру в довговічність акумулятора, ви обов'язково повинні його перевірити. До того ж, ця процедура дуже проста. Пам'ятайте, заміна акумулятора будинку і тоді, коли у Вас достатньо часу, завжди обійдеться дешевше, ніж його пошук за кордоном в останню хвилину. Не забудьте також перевірити стан усіх фар, якщо можливо, придбайте додаткові і майте їх з собою. У деяких країнах це навіть потрібно законом.
Допоміжне обладнання
Не забудьте взяти з собою вогнегасник, аптечку першої допомоги, що відображає жилет і трикутник попередження. У деяких країнах потрібна наявність жилета для кожного пасажира - ви повинні обов'язково ознайомитися з правилами конкретної країни перед тим, як туди поїхати. Про що варто подбати ще? Хороший набір карт і, якщо ви збираєтеся за кордон, роздруківка всіх автосервісів, в які можна заїхати по дорозі. Найгірше, що може знадобитися зробити за кордоном - звернутися за техдопомоги в несанкціоновану станцію.
Страхування
Якщо у вас немає звичайної страховки, яка охоплює технічну допомогу на дорозі, яка допоможе вам у випадку серйозної поломки автомобіля і при необхідності буксирування, знайдіть альтернативу для відпустки. Один з провідних страховиків пропонує страхові карти, які можна придбати терміном на місяць і які гарантують технічну допомогу в Європі.
Ніяка підготовка не може гарантувати повний спокій під час відпускного подорожі, і ви, як головний водій, повинні це врахувати. Однак при належній підготовці автомобіля до поїздки ви можете бути впевнені, що отримаєте допомогу, якщо що-небудь трапиться, і, що важливо, пасажири не розчаруються в вас через вашу недбалість.

Наверх